english   po polsku

Hobby


Kolekcja biletów

kolekcja biletów

Bilety zbieram nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Wszystkie. Interesują mnie zarówno bilety polskie, jak i zagraniczne. Autobusowe, kolejowe, lotnicze, związane z innymi środkami transportu, a także bilety niekomunikacyjne, uprawniające do różnego rodzaju wstępów i inne, nawet bilety opłaty targowej!

Każdy bilecik mnie (a właściwie nas, bo zbieram je razem z żoną)... Zatem każdy bilecik bardzo nas cieszy! Jeśli więc masz jakieś niepotrzebne, wykorzystane już bilety - proszę Cię - nie wyrzucaj! Chętnie przyjmiemy także popularne wzory, czy powtarzające się w wielu egzemplarzach. Mamy znajomych kolekcjonerów na całym świecie, nawet więc jeśli bilety nie zasilą bezpośrednio naszych zbiorów, na pewno się nie zmarnują!

Nasze zbiory stanowiły trzon wystawy zorganizowanej z okazji 75-lecia komunikacji miejskiej w Gdyni. Są też ilustracją do opublikowanej niedawno monografii o komunikacji miejskiej. Część naszej kolekcji jest zresztą dostępna dla każdego już teraz - zapraszam na odrębną stronę poświęconą naszym zbiorom!

link Muzeum Biletów


kolekcja biletów

Zdjęcie tytułowe:
bilet kwartalny na komunikację miejską w Krakowie, wzór okolicznościowy wydany z okazji 600-lecia odnowienia Akademii Krakowskiej, rok 1999.
Zdjęcie powyżej:
fragment biletu komunikacji miejskiej z Lublina z 1995 roku - nieistniejąca data ważności (ot, taka ciekawostka).


arrowStrona główna

II UJmain page

http://jaceksmietanski.net            ©  Jacek Śmietański 2015

facebook researchgate linked in git-hub     Valid XHTML 1.0 Strict